Zuzka - Mgr. Zuzana Ratuzká - riaditeľka a učiteľka

Pred rokmi ma oslovila pedagogika Marie Montessori a ja som s úžasom zistila, že čas strávený v škole môže byť ohromným zážitkom. Verím, že detstvo ovplyvňuje kvalitu nášho života. Práve preto sa snažím nájsť v deťoch to najlepšie, zažať v nich iskru a sledovať ako sa mení v ohník. Som maminou dvoch detí, ktoré mali a dúfam i budú mať šťastie na učiteľov – sprievodcov, ktorí im ponúkli podnetné, bezpečné prostredie a dovolili im rásť. Verím, že sa to darí i mne. 

Koníčky: bytie s deťmi, sebarozvoj, príroda, cestovanie                    

Radka - Mgr. Radka Kucharčíková - učiteľka

Každym dňom sa učíme...Po skončení vysokej školy som pracovala 10 rokov v oblasti manažment consultingu. Prešla som viacerými veľkými projektami a mala som šťastie, že som vo svojej každodennej práci mala možnosť vybočiť z vyšliapaných chodníčkov a hľadať cesty, ako robiť veci lepšie. Ten pravý zmysel života som však objavila až po narodení mojej dcérky. Pochopila som, že detstvo je kľúčovým obdobím pre formovanie osobnosti človeka a preto mojim aktuálnym projektom je “škola života”. Tá ozajstná, ktorá deťom vytvára bezpečné a podnetné prostredie, aby mohli rásť, dáva im slobodu, ale zároveň ich učí zodpovednosti, dáva im do rúk kľúče, ktorými si vedia otvárať dvere do ozajstného sveta. Montessori pedagogika je pre mňa obrovskou inšpiráciou a cestou, ako podporiť neuveriteľný potenciál, ktorý deti v sebe majú. Možnosť byť pri tom ako ich láskavý sprievodca je pre mňa veľkou cťou.

Koníčky: alternatívne metódy vzdelávania, cestovanie, objavovanie, ayurvéda, bylinky

Matúš - Mgr. art. Matúš Trávniček - učiteľ

V škole som strávil veľa rokov. Po gymnáziu som sa rozhodol vydať umeleckým smerom a vyštudoval som konzervatórium a neskôr Vysokú školu múzických umení. Po ukončení štúdia som sa venoval aktívnej umeleckej kariére a zároveň som pracoval s deťmi na základnej umeleckej škole. Postupne som si uvedomil, že mi je lepšie v triede s deťmi, ako na javisku. 

V Greenwille sa venujem hudobnej výchove a matematike. So vzájomným rešpektom spolu s deťmi skúmame, tvoríme, učíme sa a objavujeme čaro hudby i Hejného metódy.  

 Verím, že práve hudba a umenie nás dokážu robiť lepšími. Napomáhajú rozvoju sociálnych zručností, ovplyvňujú pozitívne náladu a  sú výnimočným komunikačným prostriedkom vo vzťahu k deťom, ako aj k sebe samému.

 


Vlado - PhDr. Vladimír Macko - zakladateľ školy

Stará sa o to, aby to tu fungovalo.

Koníčky: Fúkacia harmonika, gitara, tvorba, plávanie, motorka a moja práca.   

        

Broňa Noskovičová - učiteľka Anglického jazyka.

Veronika Beraggová - hlavná družinárka. 

Anka je naša starostlivá gazdinka a Andrejka nám pomáha, aby u nás bolo čitsto a pekne.

Robo Robert - družinár -  Robert je starostlivý, chápavý, zábavný. Má rád život a ľudí okolo. Sprevádza deti v družine i na divadelnom krúžku.

Kika - Kristína Čuha - družinárka a výtvarníčka

Roman Berco Balogh -  družinár - Má rád prírodu, fotenie a život. 


© Greenwill od roku 2014